Stručný přehled / Identifikační údaje

ATELIER 38 s.r.o.

je architektonicko – projekční firmou, jež se transformovala v roce 2000 z volného sdružení Atelier 38. Charakteristikou je práce v týmu, realizace zakázek v klasických i alternativních technologiích, aktuální informovanost, neustálé vzdělávání a rozvíjení moderních trendů v oboru včetně respektování ekologických aspektů. Trvale spolupracujeme s odborníky v oblasti projektování technické infrastruktury, technického zabezpečení budov, statiky apod.

Představitelé firmy

Vladimír Milata
jednatel společnosti / obchodní ředitel

Ing. arch. Tomáš Bindr
autorizovaný architekt ČKA 04 050

Ing. arch. Jan Zelinka
autorizovaný architekt ČKA 04 051

Ing. Luděk Valík
autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby - ČKAIT pod číslem 1102452

Silvie Víchová
správa firmy

 

Jednatelství, obchodní oddělení

ATELIER 38 s.r.o., Porážková 1424/20,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

Projekce

ATELIER 38 s.r.o., Solná 35/13, 746 01 Opava

Právní forma

Společnost s ručením omezeným.
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 22647, zápis byl proveden dne 13.06.2000.

Identifikační číslo společnosti

25 85 83 43

Daňové identifikační číslo

CZ25858343

Základní kapitál

120.000,- Kč


Stručný životopis / autorská práva

Pro zvídavější čtenáře zde uvádíme něco málo z historie kolem názvu Atelier 38 a tím také odpovídáme na častou otázku, proč zrovna 38. No protože toto číslo měla učebna na Fakultě architektury Vysokého učení technického v Brně, kde zakládající členové strávili bezesporu šťastná studijní léta a v době, kdy se sdružení transformovalo na společnost s ručením omezeným bylo tatovi firmy 38 let a kolega Valík Luděk běhal orientační běh s číslem 38 na prsou a to je celý... ( no, nekupte to ). Chronologie osob a obsazení slouží také k tomu, aby čtenář zjistil, má-li tuto potřebu, který tvůrčí tým autorsky pracoval na zakázkách časově zařazených na našich stránkách Reference.

 

2021   Projektujeme i pod kuratelou koronaviru, dominantně četné obytné soubory.
Architekt Hana Staňková porodila děťátko. Tým je stabilizovaný.
Realizuje se mnoho našich staveb, jsme spokojení...
2020   Oslavili jsme kulaté dvacáté narozeniny, bylo fajn se všemi současnými i minulými subdodavateli na našich společných projektech.
Dvacet let projekčního dobrodružství.
Dokončili jsme složité projekty na divadle v Pavilonu G v Ostravě na Černé louce a provozu Českého rozhlasu v Olomouci.
Kolegu Lukáše Dostala jsme poslali na další praxi do Ostravy a Sandru Kóšovou do nové funkce matky...přejeme vše dobré při výchově nového projektanta pozemních staveb.
Realizuje se mnoho našich staveb, jsme spokojení...
2019   Přišla ing. arch. Hana Staňková a do Prahy na zkušenou odchází ing. arch. Pavel Malček.
Dokončili jsme významný projekt správních budov Národního divadla Moravskoslezského a pustili se do divadla v Pavilonu G na Černé louce. Pracujeme na novém provozu Českého rozhlasu v Olomouci v rámci rekonstrukce nejstaršího skeletu pod Horním náměstím. Vyhráli jsme další ceny za realizované stavby a jsme v pohodě...
2018
 
Ing. Monika Skoupá a ing. Radka Varmusová odešly na mateřskou dovolenou...přichází Bc. Sandra Theuerová a ing. Roman Stoklasa.
Začínáme se pomalu vnitrofiremně dělit na seniory a juniory :-).
2017
 
Musíme se rozšířit...přichází ing. Lukáš Dostál, Daniel Vlček a ing. Monika Skoupá a rýsují stavby pozemní...Letitý kolega ing. Vojtěch Šimčík odchází na zkušenou do hlavního města Prahy. Držíme mu palce...Je nás dosti na dosti práce. Oslavili jsme poslední...teeny a těšíme se na příští rok, kdy budeme dospělí...bude nám 18...!!!
2016
 
Ing. arch. Zuzana Tomaňová ukončila stáž v ateliéru a odešla do věčných rodišť...pořád je dosti práce a úspěchy se dostavili i v komorových soutěžích. Přichází ing. Radka Varmusová a rozpočtuje...
2015   Ukončili jsme po létech nájem štábu na ulici Husova 9 a přestěhovali jej na ulici Porážková 1424/20. Oslavili jsme patnácté výročí založení firmy. Pracujeme...hodně...!!!
2014  
Ing. arch. Pavlína Harazimová odchází na mateřskou dovolenou se synem Janem, přichází ing. arch. Zuzana Tomaňová a ing. Jan Balcar.
2013   Ing. Lenka Štenclová odchází na pracovní stáž do Španělska. Přichází ing. Lukáš Onderka a ing. arch. Petr Doležal.
2012   Stěhujeme opavský ateliér z Dolního náměstí na ulici Solná do větších prostor. Ing. arch. Lucie Mohylová odchází na mateřskou dovolenou, přejeme ji i potomkům vše dobré.
2011   Objevuje se ing. Radek Pauler a ing. Lenka Štenclová. Je nás mnoho.
2010   Věčný student Ondra Mlčoch odchází do jiných projekčních lovišť.
Přichází do stavu ing. arch. Pavlína Harazimová a kolektiv se tímto v průměru omlazuje.
2009   Pracujeme ještě usilovněji.
2008   Usilovně pracujeme.
2007   Lucie Zillichová je ing. arch. a je zpět u nás v pracovním poměru. Ing. arch. David Wittassek prodal svůj obchodní podíl ve firmě a už není společníkem ATELIERU 38. Po promoci nastupuje stavení inženýr Michal Výtisk a na podzim vítáme zpět stavebního technika a věčného studenta Ondru Mlčocha.
2006   Počátkem roku k nám na půlroční stáž přichází Bc. Lucie Zillichová z fakulty architektury VUT Brno.
Dále nás pracovně navštívila ing. arch. Anna Habartová před svým nasazením ve Švýcarsku a na další stáž přišla studentka architektury z Liberce Zuzana Halfarová. Brigádník Vojtěch Šimčík promuje na Stavební fakultě Technické univerzity Ostrava a stává se promovaným inženýrem.
2005   Na podzim odchází ing. Míra Krejčí. Do zoceleného kolektivu přichází ing. Tomáš Mička a kruh se zatím uzavírá ... :-)
2004   Usilovně pracujeme.
2003   V lednu nastupuje ing. arch. Tomáš Bindr a firma pracuje ve složení, které je uvedeno na stránkách Kontakty.
2002   V listopadu odchází ing. arch. David Wittassek a zakládá vlastní atelier wittassek. Maturuje brigádník Vojtěch Šimčík.
2001   O další rozšíření stavební části firmy se postaral svým příchodem ing. Míra Krejčí.
2000   Padlo rozhodnutí o založení právnické osoby pod názvem ATELIER 38 s.r.o., což bylo stvrzeno zápisem u Krajského obchodního soudu v Ostravě dne 13. června. Zakládajícími členy se stali pánové Vladimír Milata, ing. arch. Jan Zelinka a ing. arch. David Wittassek. Za morální podporu tohoto kroku děkujeme paní Silvii Víchové.
1999   Přichází stavební inženýr Luděk Valík a rozšiřuje tak stavební část sdružení.
1998   Z města Opavy odchází ing. arch. David Lédl do svého současného angažmá u Chapman Tailor International Services s.r.o. v Praze. Ve městě Opava zůstává a vlastní firmu zakládá ing. Marek Raida - dnes 3AD arquitectonica s.r.o.
1997   Při realizaci některých zakázek začíná spolupracovat Silvie Víchová a na obzoru se objevuje Vladimír Milata.
1996   Po různých civilních a jiných službách zakládá ing. arch. Jan Zelinka a ing. arch. David Lédl volné sdružení architektů pod názvem Atelier 38. Po několika měsících se k týmu připojuje ing. arch. David Wittassek a ing. Marek Raida.