Významná ocenění

Stavba Moravskoslezského kraje 2020

V letošním ročníku soutěže jsme obdrželi celkem 4 ocenění - 2 hlavní ceny a 2 čestná uznání.
Hlavní ceny za novostavbu sportovní haly v Českém Těšíně a rekonstrukci bytového domu Střelniční v Ostravě.
Čestná uznání za rekonstrukci objektu bývalých jeslí v Opavě na jazykovou školu a nakladatelství Modrý slon / Helen Doron a dále za rekonstrukci bytového domu Husova v Ostravě.

Urbanistický projekt roku 2021

V rámci této soutěže jsme získali cenu Českého svazu stavebních inženýrů za Územní studii centrálního prostoru obce Háj ve Slezsku.

Opavská cena J. M. Olbricha 2020

V pátek 02/10/2020 jsme obdrželi cenu v kategorii rekonstrukce za přestavbu bývalé mateřské školy v Opavě - Kateřinkách na školu jazykovou pro investora Angličtina pro děti s.r.o. Máme radost a děkujeme...

Grand prix architektů – Národní cena za architekturu 2020

Mezinárodní porota ve složení: Christian de Portzamparc – Francie – Nositel Pritzkerovy ceny za architekturu za rok 1994. 2PORTZAMPARC Peka Salminen – Finsko – PES Architects Fokke Moerel – Nizozemsko – MVRDV Tanja Buijs Vitkova – Slovenská republika – aiscube Dan Merta – Česká republika – Galerie Jaroslava Fragnera vybrala 50 finalistů XXVII. ročníku Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu 2020.

Je nám ctí, že tato mezinárodní porota zařadila do soutěže i naši stavbu rekonstrukce a památkové obnovy státního zámku v Hradci nad Moravicí.

Stavba Moravskoslezského kraje 2019

V kategorii rekonstrukce jsme získali čestné uznání za stavbu Rekonstrukce a památková obnova národní kulturní památky Červeného zámku v Hradci nad Moravicí a hlavní cenu za rekonstrukci barokního Müllerova domu v Opavě.
Za Müllerův dům jsme získali i Grand Prix celé soutěže...máme radost, slavíme...!!!

Nominace České ceny za architekturu 2019

Mezi 34 nominacemi ( nominuje mezinárodní porota ) je i naše stavba redesignu veřejného prostoru návsi ve Velké Polomi.
Je to již druhá nominace po sobě, čehož si velmi vážíme...!!!

Stavba moravskoslezského kraje 2018

V rámci 13. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje jsme získali dvě čestná uznání za bytový komplex Krásnopolská a za revitalizaci a redesign veřejného prostoru kolem kulturního domu v Hlučíně...vážíme si toho...!!!

Dům roku 2019 - zvláštní uznání

Vydavatelství Business Media One s.r.o. a časopis Můj dům nám udělili cenu za dům pro handicapovanou osobu, který spojuje funkční řešení s originalitou a střízlivou estetickou stránkou.

Nominace České ceny za architekturu 2018

Mezi 33 nominacemi ( nominuje mezinárodní porota ) je i naše stavba rodinného domu v Krnově.

Stavba Moravskoslezského kraje 2017

V soutěži Stavba Moravskoslezského kraje jsme opět získali ceny. Hlavní cenu v kategorii veřejného prostoru za Náves Velká Polom a dvě čestné uznání za RD Krnov a rekonstrukci bývalé mateřské školy na polyfunkční dům v Opavě.

Soutěž Brick Award 2016

Soutěž Brick Award 2016, vyhlašovatel Wienerberger, oficiální soutěžní přehlídka realizovaných staveb pod záštitou ČKA a ČKAIT. Získali jsme zvláštní cenu poroty za stavbu RD Pustá Polom.

Stavba Moravskoslezského kraje 2015

V soutěži Stavba Moravskoslezského kraje jsme opět získali ceny.
Hlavní cenu v kategorii rodinných domů za projekt RD U Pevnůstky a
Cenu Hejtmana kraje za expoziční a vstupní objekt Archeoparku Chotěbuz.

Stavba Moravskoslezského kraje 2014

V rámci této, dnes již prestižní soutěže, jsme získali čestné uznání za stavbu rodinného domu v Pusté Polomi.
Je to již třetí ocenění této stavby v posledních letech.

Architektonická soutěž: Sportovní hala Modřice 2015

Architektonická projektová soutěž dvoukolová, 3 místo, spoluautoři Ing. arch. Zuzana Tomaňová, Ing. arch. Petr Doležal, Ing.arch. Jan Zelinka / atelier38.

Ostravský Dům roku 2014

Dne 19.05.2015 jsme z rukou primátora Statutárního města Ostravy Tomáše Macury převzali čestné uznání v rámci soutěže o titul Ostravský Dům roku 2014 za stavbu Planetárium Ostrava v Ostravě - Krásném Poli, kde jsme vypracovali projekt interiéru a galerii interaktivních prvků.

Stavba Moravskoslezského kraje 2013

Vyhlášení výsledků Stavby Moravskoslezského kraje bylo pro náš ateliér opět velmi úspěšné..! Získali jsme hlavní cenu v kategorii občanské stavby - rekonstrukce za stavbu : Stavební úpravy objektu GONG, Ostrava, Poděbradova ulice.
Děkujeme porotě i za hodnotící komentář:

"Citlivá rekonstrukce prvorepublikové stavby, kdy střídmá architektura plynule přechází do vnitřních prostor, které jsou rovněž koncipovány jako čisté a jednoduché, zároveň však elegantní a kultivované ."

Opavská cena J.M. Olbricha 2013/2014

Cena J. M. Olbricha za novostavbu v letech 2013 – 2014 Rodinného domu v Suchých Lazcích, který zpracovali:
Tomáš Bindr, Lucie Mohylová, HIP Luděk Valík, Atelier 38, realizace 2013/2014 návrh terasové zahrady azahradní úpravy Lubomír Rychtar.

Čestné uznání novostavbě rodinného domu v Polomi, který zpracovali:
Tomáš Bindr, Lucie Mohylová, HIP VojtěchŠimčík, Atelier 38, realizace 2014 trojice skupin bříz Lubomír Rychtar.

Nominace ECOLA AWARD 2012

Stavba Výrobně správního objektu AUSYS byla nominována za Českou republiku na mezinárodní cenu za architekturu
ECOLA AWARD 2012. Komu čest, tomu čest...

Stavba Moravskoslezského kraje 2012

V dalším ročníku této prestižní soutěže jsme získali hlavní cenu v kategorii Rodinné domy za stavbu "RD Slavkov".
Po ceně J.M.Olbricha od občanského sdružení Za Opavu a udělení zvláštního ocenění Cenou stavebního inženýrství a.s. a programem Porotherm dům Wienerberger, je to již třetí ocenění této naší stavby.

Cena J. M. Olbricha 2020

V pátek 02/10/2020 jsme obdrželi cenu v kategorii rekonstrukce za přestavbu bývalé mateřské školy v Opavě - Kateřinkách na školu jazykovou pro investora Angličtina pro děti s.r.o. Máme radost a děkujeme...

Stavba Moravskoslezského kraje 2011

V dalším ročníku této prestižní soutěže jsme získali čestné uznání v kategorii Průmyslové stavby za stavbu "Výrobně-správní objekt AUSYS IT".

Stavba Moravskoslezského kraje 2010

V dalším ročníku této prestižní soutěže jsme získali čestné uznání v kategorii Rodinné domy za stavbu "Rodinný dům Opava - Kylešovice".

Stavba Moravskoslezského kraje 2009

Dne 14.06.2010 na slavnostním vyhlášení cen v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje, které se uskutečnilo v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, jsme získali tento soubor cen:
Čestné uznání za stavbu v kategorii rodinné domy - Rodinný dům Jaktař, Opava
Čestné uznání za stavbu v kategorii bytové domy - Obytný soubor Ostrava - Heřmanice
Hlavní cenu za stavbu v kategorii stavby občanské vybavennosti - Polyfunkční dům Ostrava - Vítkovice
CENU GRAND PRIX - POLYFUNKČNÍ DŮM OSTRAVA - VÍTKOVICE

http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=8769
http://www.archiweb.cz/buildings.php?&action=show&id=2057
http://www.archiweb.cz/buildings.php?type=18&action=show&id=2214

Dům roku 2009

Porota jmenovaná radou Statutárního města Ostrava udělila dne 15.04.2010 titul Dům roku 2009 naší stavbě
"Polyfunkční dům Ostrava - Vítkovice" pro společnost Elstav lighting s.r.o.
Tohoto ocenění ( stejně jako za rok 2004 ) si velmi vážíme a věříme, že tímto titulem veřejné úspěchy naší práce nekončí...

Stavba Moravskoslezského kraje 2008

Letos jsme do soutěže přihlásili tři stavby ve dvou kategoriích a v obou jsme slavili úspěchy. V kategorii bytových domů získaly nominované bytové domy NOVÁ PORUBA první místo ve své kategorii. V kategorii rodinných domů jsme první místo obsadili domem RD HERMANOVI, který stojí v Opavě. No a nakonec náš třetí dům, víkendový dům na Osoblažsku, získal zvláštní cenu poroty napříč všemi kategoriemi v soutěži. Zajímavosti s této soutěže se můžete dočíst z článků, které vyšly v místních periodikách (MF dnes, Opavský a Hlučínský deník)

http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/opavsti-architekti-maji-uspech-vyhrali-v-prestizni.html

Stavba Moravskoslezského kraje 2007

V soutěži "Stavba Moravskoslezského kraje 2007" udělila odborná porota hlavní cenu v kategorii "rodinné domy" Ing.arch. Tomáši Bindrovi za stavbu rodinného domu ve Chvalíkovicích u Opavy.

Architektonická soutěž: Humanizace bytových domů Dolní náměstí v Opavě

Na základě rozhodnutí odborné poroty získal náš návrh 2. místo v ideové architektonické soutěži "Humanizace bytových domů Dolní náměstí v Opavě".

Fasáda Moravskoslezského kraje 2007

Tak jsme si udělili ocenění ...
Ojektivně: V kategorií rodinných domků byla realizace našeho návrhu fasády nejlepší ...

Dům roku 2007

Vydavatelství Businss Media CZ, s.r.o., a časopis MŮJ DŮM udělili v rámci ankety DŮM ROKU cenu odborné poroty Ing.arch. Tomáši Bindrovi v kategorii "stavby dle individuálního projektu" za stavbu rodinného domu ve Chvalíkovicích u Opavy.

Opavská cena J.M.Olbricha 2007

Občanské sdružení Za Opavu udělilo Ing. arch. Tomáši Bindrovi Opavskou cenu J.M. Olbricha pro rok 2007 za stavbu rodinného domu ve Chvalíkovicích u Opavy.

Dům roku 2004 v Ostravě

Na základě doporučení soutěžní komise a po schválení členy zastupitelstva Magistrátu města Ostravy bylo rozhodnuto udělit titul "Dům roku 2004" a finanční ohodnocení ve výši 200 tisíc korun stavbě Administrativa a provoz firmy LIFTCOMP a.s. realizované podle našeho architektonického návrhu a projektové dokumentace.

Fasáda Moravskoslezského kraje 2004

V kategorii bytových domů soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje 2004 byla odbornou porotou do finále soutěže nominována fasáda bytového domu Na Rybníčku v Opavě realizována dle našeho návrhu.

Architektonická soutěž: Brno City Center

Na základě rozhodnutí odborné poroty získal náš návrh 5. odměnu (10. místo) v architektonické soutěži "Brno City Center, Brno".

Architektonická soutěž: Smuteční obřadní síň v Opavě

Na základě rozhodnutí odborné poroty získal náš návrh 1. odměnu (4. místo) v architektonické soutěži "Smuteční obřadní síň v Opavě".