Rodinný dům Praha - Šeberov

Rodinný
dům
Praha - Šeberov
/
2012

Rodinný dům je navržen jako jednopodlažní s kombinací pultové a ploché střechy. Dům je objemově rozdělen na dvě části. Nižší část je lapidární hmota kvádru, kde jsou výrazné horizontální linie v úrovni střechy a podlahy a taktéž výrazný vertikální prvek stěny v západní části. Společné vytváří dojem určitého sevření vnitřních prostorů domu. Do hmoty kvádru je „zakousnuta“ druhá část domu. Tato část s pultovou střechou je výškově převýšena. Dům se otevírá směrem do zahrady k jižní straně.

Návrh řešení exteriéru reaguje na současné tendence architektury a vychází z použití kontrastních principů – kombinace jednotlivých materiálů a struktur. Pro rodinný dům je charakteristická kombinace obkladu v podobě desek z cembonitu v bílém odstínu a dřevěného obložení v horizontálním a vertikálním členění. Materiálová a výrazová střídmost je zatažena i do interiéru.

Celý interiér je definován v bílém odstínu a kontrast mu vytváří především podlahová stěrka ve vanilkovém odstínu v obytných místnostech a výrazné bytové doplňky.