top of page

Elstav

mixed-use building

 • Authors: Tomáš Bindr, Jan Zelinka

  Civil engineering: Vojtěch Šimčík

  Status: realizace

  Project year: 2007

The dynamic expression of the house reacts to its surroundings.

The sawtooth roof with the acknowledged technology is a reminiscence of the neighbourhood of Vítkovice Ironworks and thus complements the panorama of "Vítkovice Hradčany".

The house is divided into a glazed parterre rhythmized by transverse load-bearing walls. On the lightened parterre there is a "floating pontoon" on the second floor with a distinctive cantilevered spire to the corner of Šalounovi and Výstavní streets. The house is horizontally capped with a wooden mass of sawtooth roofs.

 • Photography: Roman Polášek

 • Dřevostavby

  Ročenka české architektury

  Stavba

  Polyfunkční dům Elstav v Ostravě Vítkovicích

  ERA21

  Fenomén Ostrava

  Průvodce architekturou Ostravy

  Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě, vydává prvního uceleného Průvodce architekturou Ostravy se záměrem představit laické i odborné veřejnosti, obyvatelům i návštěvníkům Ostravy bohatství architektonické kultury třetího největšího města České republiky od nejstarších dob až do současnosti. Kniha obsahuje úvodní stať o vývoji zdejší architektury.

  Ostravské památky

  Areál je tvořen výrobní halou v Šalounově ulici a jednopatrovým domem obdélného půdorysu s obytným podkrovím, podélně orientovaným k Výstavní ulici. V přízemí se otevírá výkladci, v patře s pásovými okny, obložen vlnitým plechem a v podkroví dřevem.

  earch

  Hledání otázek je umění Postihnout jedinečnost místa a prostoru, zachytit individualitu člověka, pro kterého pracujeme, zodpovědnost za rozhodnutí, která naleznou zhodnocení teprve v čase. . . To je filozofie severomoravského Ateliéru 38.

  lidovky.cz

  NEJ Česká architektura podle Pavla Hniličky…
 • Stavba Moravskoslezského kraje

  hlavní cena

  Dům roku

  hlavní cena

bottom of page