top of page

Modrý slon

jazyková škola

 • Autor: Jan Zelinka, Petr Doležal

  Projekce: Jan Balcar

  Status: realizace

  Rok projektu: 2017

  Velikost (HPP): 1495 m2

Stávající objekt bývalých závodních dětských jeslí ze 70. let minulého století spolu s koncem vlády jedné strany ztratil svůj účel. Následovalo období pronájmů komerčním účelům, účelových přestaveb i zanedbávání údržby. Objekt se nachází ve středu panelového sídliště a je příjemně vzrostlý do zeleně bývalé zahrady jeslí, čehož je využíváno v návrhu.

Jednopodlažní objem s plochou střechou je členěný do tří dílčích objemů, – provozních celků, které obklopují otevřené vstupní atrium. Původní hmotu nově doplňují z jihu kryté terasy učeben a kanceláří, propojující interiér se zahradou a zároveň v létě bránící přehřívání interiéru.

Koncept.

 • Fotografie: Roman Polášek

 • Stavba

  Objekt dětských jeslí ze 70. let minulého století přestal sloužit svému účelu po skončení vlády jedné strany. Poté byl pronajímán mnohým subjektům ke komerčním účelům bez prováděné údržby.

  Archidiaries

  Blue Elephant, designed by Atelier 38, is divided into three sub-volumes, representing the function of a language school, combined with a publishing and bookbinding workshop, forming an open entrance atrium.
 • Opavská cena J.M.Olbricha

  ocenění

  Opavská cena J.M.Olbricha

  ocenění

  Stavba Moravskoslezského kraje

  čestné uznání

  Česká cena za architekturu

  nominace

bottom of page