top of page

Pustá Polom

rodinný dům

 • Autor: Tomáš Bindr, Lucie Mohylová

  Status: realizace

  Rok projektu: 2013

  Velikost (HPP): 144 m2

Kompaktní hmota domu působí jako mnohostěnný krystal. Výrazným principem jsou „vykousnuté“ šikmé terasy, které umocňují vazbu mezi domem a exteriérem. Dům prostřednictvím prosklených ploch komunikuje se všemi světovými stranami.

Hlavní charakteristika domu je použití jednotné krytiny (břidlice) na střeše a obvodových stěnách. Tento přírodní materiál je v dokonalém souladu s lapidární hmotou domu. Kryté terasy jsou materiálově odlišeny, použito je dřevěné obložení. Variantu odclonění, případně úplné překrytí teras umožňují venkovní skládací panely v dřevěném provedení.

V kontrastu s šedou hmotou domu je interiér pojat ve světlém odstínu. Výrazným momentem je přiznání šikmých podhledů v obývací části, určité znaky krystalu jsou tedy patrné i z interiéru.

Koncept.

 • Fotografie: Roman Polášek

  HIP: Vojtěch Šimčík

 • Stavba

  Rodinný dům je navržen jako jednopodlažní, s šikmou valbovou střechou mírného sklonu. Kompaktní hmota domu působí jako mnohostěnný krystal. Výrazným principem jsou „vykousnuté“ šikmé terasy, které umocňují vazbu mezi domem a exteriérem. Dům prostřednictvím prosklených ploch komunikuje se všemi světovými stranami.
 • Brick award

  zvláštní cena poroty

  Stavba Moravskoslezského kraje

  čestné uznání

  Opavská cena J.M.Olbricha

  čestné uznání

bottom of page