top of page

Střelniční

rekonstrukce bytového domu s obchodním parterem

 • Autor: Tomáš Bindr, Pavla Vymetálková

  Status: realizace

  Klient: Statutární město Ostrava

  Rok projektu: 2015

  Velikost (HPP): 128 m2

Samospráva Ostravy se správně rozhodla navrátit do centra střední vrstvu obyvatel a přestavět dům na bytový dům s městskými nájemní byty a pronajímatelnými jednotkami v parteru iniciujícími veřejný život v centru Ostravy.

V přízemí jsme navrhli 3 pronajímatelné komerční jednotky rozšířené přes galerii do suterénu. Ve dvou standardních patrech je umístěno 8 bytových jednotek. V podkroví vznikly tři byty, z toho dva mezonetové se střešní terasou. Do středu dispozice byl vložen výtah.

Při přestavbě, ačkoliv se nejedná o dům s památkovou ochranou, jsme zachovali maximální množství původních prvků a provedli jejich repasy. Interiérové dveře s organickými motivy včetně výrazně tvarovaných obložek, teracové schodiště s litinovým zábradlím, štukově zdobené zádveří…

Koncept.

 • Fotografie: Roman Polášek

 • Fajnova

  Bytový dům se nachází na pozemku katastrálního území Moravská Ostrava a Přívoz. Jedná se o čtyřpodlažní, podsklepený objekt na nároží ulic Střelniční a Pivovarská v městské památkové zóně. Plánováná rekonstrukce se dotkne téměř celého objektu s ohledem na zachování hodnotných historických prvků.
bottom of page