Elstav

Elstav

Civic buildings

multifunctional building

Author: Tomáš Bindr, Jan Zelinka
Projection: Vojtěch Šimčík
Status: implementation
Project year: 2007

Koncept.

The dynamic expression of the house reacts to its surroundings.

The sawn roof with recognized technology is a reminiscence of the neighborhood of the Vítkovice ironworks and thus complements the panorama of the "Vítkovice Hradčany".

The house is divided into a glazed parterre rhythmized by transverse load-bearing walls. A "floating pontoon" II.NP is perched on the light ground floor with a prominent cantilever-like pointed tip at the corner of Šalounvi and Výstavní streets. The house is finished horizontally with a wooden mass of sawn roofs.

Photo: Roman Polášek

Dřevostavby

Dřevostavba Elstav
Více...

Ročenka české architektury

Ročenka české architektury pravidelně informuje o aktuální situaci a vývoji oboru nejen odbornou, ale především laickou veřejnost a přináší podněty k inspiraci a veřejné diskusi.
Více...

Stavba

Polyfunkční dům Elstav v Ostravě Vítkovicích
Více...

ERA21

Fenomén Ostrava
Více...

Průvodce architekturou Ostravy

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě, vydává prvního uceleného Průvodce architekturou Ostravy se záměrem představit laické i odborné veřejnosti, obyvatelům i návštěvníkům Ostravy bohatství architektonické kultury třetího největšího města České republiky od nejstarších dob až do současnosti. Kniha obsahuje úvodní stať o vývoji zdejší architektury.
Více...

Ostravské památky

Areál je tvořen výrobní halou v Šalounově ulici a jednopatrovým domem obdélného půdorysu s obytným podkrovím, podélně orientovaným k Výstavní ulici. V přízemí se otevírá výkladci, v patře s pásovými okny, obložen vlnitým plechem a v podkroví dřevem.
Více...

earch

Hledání otázek je umění Postihnout jedinečnost místa a prostoru, zachytit individualitu člověka, pro kterého pracujeme, zodpovědnost za rozhodnutí, která naleznou zhodnocení teprve v čase. . . To je filozofie severomoravského Ateliéru 38.
Více...

lidovky.cz

NEJ Česká architektura podle Pavla Hniličky…
Více...

Construction of the Moravian-Silesian Region

main prize

House of the year

main prize