Svojsíkova

Svojsíkova

Občanské stavby

sportovní hala

Autor: Petr Doležal, Tomáš Bindr
Projekce: Luděk Valík, Tomáš Dostál
Investor: Český Těšín
Status: realizace
Rok projektu: 2018
Velikost (HPP): 1801 m2

Koncept.

Hala je umístěna mezi plochou se stávajícími sportovními objekty a nedalekou městskou zástavbou na ploše bez jednoznačného urbánního charakteru. Lichoběžníkový půdorysný tvar vzešel z tvaru pozemku, z vedení inženýrských sítí a z touhy po zachování vzrostlé břízy. K hlavnímu vstupu se paprskovitě sbíhají pěší chodníky ze směrů pohybů chodců a vytvářejí pomyslnou větev inspirovanou alejí vzrostlých Jírovců podél ulice Svojsíkova.

Stavbu tvoří tři hmoty. Zděná podnož, ze které vyrůstají dvě hmoty reagující na okolní zástavbu. Menší hmota univerzálního sálu z polykarbonátu je orientovaná směrem k městu a svým menším měřítkem reaguje na nedalekou zástavbu městských domů. V noci svítí a stává se orientačním bodem, majákem sportovního areálu viditelným od města. Větší plechová hmota vlastní haly je umístěna směrem k obloukové hale zimního stadiónu.

Fotografie: Roman Polášek

Stavba roku

youtube video k příležitosti soutěže stavba roku 2022
Více...

Konstrukce

V Českém Těšíně vyrostla nová sportovní hala
Více...

Stavba

Hala je umístěna mezi plochou se stávajícími sportovními objekty a nedalekou městskou zástavbou na ploše bez jednoznačného urbánního charakteru.
Více...

MS stavby

Hala je umístěna mezi plochou se stávajícími sportovními objekty a nedalekou městskou zástavbou na ploše bez jednoznačného urbánního charakteru…
Více...