Pustá Polom

Pustá Polom

Stavby pro bydlení

rodinný dům

Autor: Tomáš Bindr, Lucie Mohylová
Status: realizace
Rok projektu: 2013
Velikost (HPP): 144 m2

Koncept.

 
Kompaktní hmota domu působí jako mnohostěnný krystal. Výrazným principem jsou „vykousnuté“ šikmé terasy, které umocňují vazbu mezi domem a exteriérem. Dům prostřednictvím prosklených ploch komunikuje se všemi světovými stranami.

Hlavní charakteristika domu je použití jednotné krytiny (břidlice) na střeše a obvodových stěnách. Tento přírodní materiál je v dokonalém souladu s lapidární hmotou domu. Kryté terasy jsou materiálově odlišeny, použito je dřevěné obložení. Variantu odclonění, případně úplné překrytí teras umožňují venkovní skládací panely v dřevěném provedení.

V kontrastu s šedou hmotou domu je interiér pojat ve světlém odstínu. Výrazným momentem je přiznání šikmých podhledů v obývací části, určité znaky krystalu jsou tedy patrné i z interiéru.

Stavba

Rodinný dům je navržen jako jednopodlažní, s šikmou valbovou střechou mírného sklonu. Kompaktní hmota domu působí jako mnohostěnný krystal. Výrazným principem jsou „vykousnuté“ šikmé terasy, které umocňují vazbu mezi domem a exteriérem. Dům prostřednictvím prosklených ploch komunikuje se všemi světovými stranami.
Více...

Brick award

zvláštní cena poroty

Stavba Moravskoslezského kraje

čestné uznání

Opavská cena J.M.Olbricha

čestné uznání